Akran Mentorum Projesi Çok Uluslu Paydaş Toplantısı ve Hareketlilik Faaliyeti Romanya’da Gerçekleşti.

“Engelli Gençler İçin Uzaktan Mentorluk Rehberini Kolaylaştırıcı Genç Akran Mobil Uygulama Projesi” (Akran Mentorum Projesi) çok uluslu paydaş toplantısı ve hareketlilik faaliyeti 15-19.10.2018 tarihleri arasında Romanya’nın Yaş kentinde gerçekleşti.

Avrupa Komisyonu Erasmus+ KA2 Mesleki Eğitim için Stratejik Ortaklık Programı fonu kapsamında finanse edilen proje, Türkiye’den Gazi Üniversitesinin koordinatörlüğü ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi, Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Uluslararası Mesleki Eğitim Araştırma ve Geliştirme Derneği, Bulgaristan’dan ZGURA-M, Romanya’dan Universitatea Tehnica Gheorghe Asachi Din Iasi ise ortaklığı ile yürütülüyor.

Universitatea Tehnica Gheorghe Asachi Din Iasi ev sahipliğinde, Yaş’ta gerçekleştirilen faaliyette, projede mentor olarak çalışması planlanan gençler çeşitli çalıştay ve çalışma ziyaretleri gerçekleştirdi. Akran mentorluğunun ne olduğu ve engelli gençler için nasıl yürütülmesi gerektiğinin ana konuyu oluşturduğu toplantıda, ÇASGEM, proje kapsamında başlattığı mentorluk eğitimleriyle görünürlük ve yaygınlaştırma faaliyetlerini sundu. Gelecek dönem faaliyetleri ve Haziran 2019’da yapılacak kapanış toplantısının taslak planları oluşturuldu.