Ankara’da 5-6 Kasım 2019 Tarihlerinde ÇASGEM ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İşbirliğiyle Düzenlenecek Ulusal İstihdam, Beceri Eğitim Sempozyumu’na Davet Ediyoruz. 

 
:0,00 
:% 0
:03 Ekim 2019
:17:02
:Pazar
:
:
:
:

Değerli Bilim İnsanları,

Sizleri Ankara’da 5-6 Kasım 2019 tarihlerinde Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi işbirliğiyle düzenleyeceğimiz Ulusal İstihdam, Beceri, Eğitim Sempozyumu’na davet ediyoruz.

Sempozyumda eğitim istihdam ilişkisinin güçlendirilmesine yönelik karşılaşılan sorunlara çözüm önerilerinin bulunması ve bu önerilerin yaşama geçirilebilmesi için gerekli işbirliğinin sağlanması amaçlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda sempozyumun teması, “Eğitimden Çalışma Hayatına Geçiş” olarak belirlenmiştir.

Sempozyumun alt temaları;

– Genç Nüfusun Eğitim ve İstihdam Durumu

– Çalışma Hayatında Eğitim ve Hayat Boyu Öğrenme

– Endüstri 4.0 ve Teknolojik Dönüşüm

– Çalışma Hayatında Kuşaklar Arası Farklılık

– Dezavantajlı Grupların İstihdamı

olarak planlanmaktadır.

Sempozyumun öncelikli amacı; Eğitim-istihdam ilişkisi alanında çalışan akademisyen, öğrenci ve araştırmacıları bir araya getirmek, bilgi paylaşımında bulunmak; işgücü piyasasında beceri ve istihdam sorunlarına çözüm önerileri sunmak ve geleceğe yönelik planlamalar yapmaktır. Ayrıca iyi uygulama örneklerini paylaşmak sempozyumun amaçları arasında yer almaktadır.

Sempozyumumuza sözlü bildiri ile başvuru yapabilirsiniz. Sempozyuma kabul edilen bildiri özetleri ISBN’li Sempozyum Bildiri Özet Kitabı’nda yayımlanacaktır. Bildiri tam metinleri hakem değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra Çalışma İlişkileri Dergisi özel sayısıyla yayımlanacaktır.

Çalışma İlişkileri Dergisi (https://dergipark.org.tr/cider) ulusal ve uluslararası hakemli olup, doçentlik başvuruları ve akademik teşvikler için uygun kriterlere sahiptir.

Ulusal İstihdam, Beceri, Eğitim Sempozyumu’na çalışmalarınızla katkı sunmanız için sizleri davet ediyoruz. Sempozyumda görüşmek ve bu davetiyeyi tüm ilgililerle paylaşmanız dileğiyle…

Saygılarımızla.

 

 

Sempozyumla ilgili ayrıntılı bilgi için  https://ibe.hacibayram.edu.tr  adresinden ulaşabilirsiniz.

 

19/09/2019 Tarihinde Yapılan Atama Kuraları ile 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu Kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi Kadrolarına Atanmaya Hak Kazanan Adayların Dikkatine 

 
:0,00 
:% 0
:19 Eylül 2019
:12:03
:Pazar
:
:
:
:

3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında Devlet Personel Başkanlığınca 19/09/2019 tarihinde gerçekleştirilen atama kuraları sonucu Başkanlığımız kadrolarına atanmaya hak kazanan personelin atamalarının yapılabilmesi için, aşağıda belirtilen belgelerle birlikte Başkanlığımıza (Yunusemre Mah Kübra Sok. No:1 Pursaklar/ANKARA) 18/10/2019 tarihi mesai bitimine kadar başvurmaları gerekmektedir.

  Tebliğ olunur.

 

İSTENİLEN BELGELER:

 1. Nüfus Cüzdanının onaylı örneği,
 2. Öğrenim belgesinin onaylı örneği,
 3. Ortaöğrenim belgesinin onaylı örneği (Ortaokul veya lisede hazırlık okuyanlar için),
 4. 6 adet vesikalık fotoğraf (Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik hükümlerine göre çekilmiş, erkek adaylar için ceket ve kravatlı),
 5. Erkek adaylar için; Askerlik Durumuna dair yazılı belge,
 6. Adli sicil belgesi,
 7. Atama, Taahhüt ve Başvuru Formu
 8. Mal Bildirim Formu (Form önlü arkalı tek sayfa olacak şekilde kapalı zarf içerisinde teslim edilecektir.)
 9. Güvenlik Soruşturması Formu (Bilgisayar ortamında, tek sayfaya sığacak şekilde  eksiksiz doldurulup, 2 nüsha halinde çoğaltılıp, her birine vesikalık fotoğraf yapıştırılarak imzalanmalıdır.
 10. Atama belgesinin internet çıktısı,

 

İletişim için:

Personel Servisi Tel. No: 0312 594 14 32

0312 594 14 43

       0312 594 14 17

 

NOT:    Adaylar, onaylı  örneği  istenen  belgelerin  aslını  ibraz ederek, fotokopisi ile başvurmaları durumunda, belgeler Başkanlığımızca onaylanacaktır.

Posta yolu ile başvuracak adayların ise mutlaka belgelerin asıllarını veya onaylı örneklerini göndermeleri gerekmektedir. Postada yaşanacak gecikmelerden Başkanlığımız sorumlu değildir.

 

İş Hayatında Etkin Beden Dili Kullanılması Ücretsiz Eğitimi 

 
:0,00 
:% 0
:10 Eylül 2019
:12:01
:Pazar
:
:
:
:

İş Hayatında Etkin Beden Dili Kullanılması Ücretsiz Eğitim Programı Detaylar Ve Başvuru

 

Eğitim Başvuruları Hakkında Bilgilendirme

  

Eğitim Başvuruları:

Eğitim Başvuruları; Online Başvuru Formu doldurularak veya egitim@ailevecalisma.gov.tr  adresine mail atılarak yapılacaktır.

 

Eğitim Tarihleri:

 03 Aralık 2019

(1 Gün/3 Saat)

13:30 - 16:30

 

Eğitim Kontenjanı:

10-35 Katılımcı

 

Eğitim Yeri :

ÇASGEM (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi)

Yunus Emre Mahallesi Kübra Sokak No:1 Pursaklar - ANKARA

Telefon: (312) 527 65 80

Eğitim Bölümü: (312) 527 65 80 / 1489 ya da 1463

Fax: (312) 527 51 23

 

 

ADAYLAR İÇİN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR:

Genel Bilgiler:

 • Eğitim Merkezimiz, zorunlu hallerde duyurulan eğitim tarihlerinde değişiklik yapabilir veya eğitimi iptal edebilir. Yapılan değişiklikler katılımcılara yazılı (mail) veya sözlü olarak bildirilir.
 • Eğitimler, yeterli katılımcı sayısına ulaşınca kesinlik kazanır.
 • Başvuru yapanlar, eğitimin açılıp-açılamayacağı bilgisini Eğitim Şube Müdürlüğünden teyit etmelidir. Eğitime bireysel başvuru yapan kişiler tarafından bilet alınması durumunda sorumluluk kişiye aittir.

 

Konaklama; Eğitim Merkezinde konaklamak isteyen misafirlerimiz kurumumuz web sitesinden bilgi alabilirler. 

Misafirhane rezervasyonu için; (0312) 527 65 80/ 1500

 

 

 

                                                     ÇASGEM, Çalışma Hayatına Değer Katar