Çasgem, Yönetici Koçu Ve Takım Koçu Yetiştiriyor

07.07.2020

ÇASGEM, eğitim kapasitesini  Koçluk Becerileri Eğitimi ile  güçlendiriyor.

 

IPA II kapsamında fonlanan ÇASGEM’ in Eğitim ve Araştırma Kapasitesinin Güçlendirilmesi projesi kapsamında uzmanlara yönelik olarak planlanan Koçluk Eğitimi  sosyal mesafe,  maske ve hijyen kuralları çerçevesinde devam ediyor.

 

ÇASGEM’de  gerçekleştirilen ve 8 günde tamamlanacak olan Koçluk Eğitimi MCC ünvanlı Sayın Gökçe Pınar rehberliğinde teorik ve uygulamalı olarak veriliyor.

 

 ÇASGEM uzmanları  uluslararası kuruluşlarca akredite eğitim program sonunda 8 saatlik atölye çalışmasını da tamamlayarak ICF sertifikalı Yönetici Koçu’ ve ‘Takım Koçu’ unvanına sahip olacaklar. 

 

Çalışma hayatının ihtiyaçları doğrultusunda uzman kadrosunun becerilerini güncellediği eğitim programına ÇASGEM Başkanı Abdurrahim Şenocak da katılarak, uzmanlarla birlikte dersi dinledi.

 

ÇASGEM’in eğitimde değişime öncülük ettiği Koçluk eğitimiyle, Türkiye çalışma hayatına yön verecek  nitelikli eğitim koçlarına kavuşmuş olacak. Birinci grubun Koçluk eğitiminin ardından ikinci gurubun eğitimleri başlayacak.

 

TDK’ya göre Koç, kişilerin liderlik veya yöneticilik özelliklerini, becerilerini geliştirmeye yönelik, belli bir amacı hedefleyerek daha etkili sonuçlara ulaşmasını sağlamak için çalışan kimsedir.

 

Takım Koçu, yüksek performansa sahip etkin takımların oluşmasını sağlayan, takımın sürekliğini destekleyen, takım üyelerinin uyumlu ve katılımcı olmasını sağlayan, taktik veren ve takımı yöneten kişiye verilen mesleki unvandır.

 

Yönetici Koçu ise, yöneticilerin daha etkin bir lider olmaları ve işyerindeki problemleri daha büyük bir başarıyla çözebilmeleri ve idari becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak üzere yapılan çalışmaları yöneten kişiye verilen unvandır.

 

FOTOĞRAFLAR

Fotoğrafların üzerine tıklayarak büyütebilir ve galeri içerisindeki diğer fotoğrafları görebilirsiniz.