Çasgem’in Eğitim ve Araştırma Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesini Tanıttık!

16.09.2021

3 Mart 2020 tarihinden itibaren yürütmekte olduğumuz “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi’nin (ÇASGEM) Eğitim ve Araştırma Kapasitesinin Güçlendirilmesi (EuropeAid/140073/IH/SER/TR ) AB Teknik Yardım Projesi”nin Tanıtım Konferansı 16 Eylül 2021 tarihinde Ankara HiltonSA’da yaklaşık 200 katılımcının iştiraki ile hibrit (çevrimiçi/yüz yüze) olarak gerçekleştirildi.

 

Tanıtım Konferansına AB Türkiye Delegasyonu, ILO, Üniversiteler, Belediyeler, İŞKUR, SGK, ÇSGB ilgili birimleri, Sağlık Bakanlığı, MEB, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TKİ, TTK gibi kurum ve kuruluşlar; Türk-İş, TİSK, Türk Metal Sendikası, ÇEİS, HAK-İŞ, İNTES, ETOK gibi pek çok sendika ile iş sağlığı ve güvenliği alanında faaliyet gösteren kuruluşlardan katılım sağlandı.

 

Tanıtım Konferansı; ÇASGEM Başkan V. Kenan Yavuz, AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı Süreyya Erkan ve AB Türkiye Delegasyonu Mali İşbirliği Başkanı Elçi Müsteşar Sayın Andre Lys’in açılış konuşmaları ile başladı. Ardından Proje Takım Lideri Antero Vahappasi ve proje koordinasyon biriminden ÇASGEM uzmanları Deniz Boz Eravcı ve Esra Karaman’ın sunuları ile proje faaliyetlerinin tanıtımı yapıldı. Öğleden sonra panel oturumları olarak gerçekleşen konferansın ilk panel oturumu “Davranış Odaklı Güvenlik Kültürü ve Çalışma Hayatı Aktörlerinin Eğitim ve Araştırma Kapasitesinin Güçlendirilmesi” olup projemizin güvenlik kültürü temalı faaliyetlerinde birlikte çalıştığımız uzmanların konuşmalarına yer verildi. ‘Güvenlik Kültürüne Genel Bakış’ başlıklı konuşma Dr. Frank Guldenmund tarafından   ‘Güvenlik Kültürü Herkes İçindir’ başlığı ile yazar illüstratör Gülşen Arslan Akça tarafından; ‘Eğitimde Yeni Yaklaşımlar: Sanal Gerçeklik Uygulamaları’ bilişim uzmanı Ali Kolbakır tarafından ‘Çalışma Hayatına İlişkin Verilerin İşlenmesi’ araştırmacı Dr. Tolga Kaskatı tarafından gerçekleştirildi.

 

Eğitim Değerlendirmesi & Türkiye’nin İşe Dönüş Programı: Mesleki Rehabilitasyon” başlıklı ikinci panel oturumunda ise ‘Proje Kapsamında Yapılan Eğitimlerin Değerlendirilmesi: Çıkarılan Dersler’ başlıklı konuşma proje eğitim uzmanı N. Burcu Ünal tarafından ‘Mesleki Rehabilitasyon Nedir ve Nasıl Uygulanır?’ Avusturya mesleki rehabilitasyon uzmanı Ingrid Pammer tarafından; ‘Türkiye’ye Özgü Mesleki Rehabilitasyon’ ÇASGEM uzmanı Derya Koçak tarafından yapıldı.

 

Konferansta 36 ay sürecek olan projemizin yol haritası paydaşlarla paylaşıldı, müdahale alanları hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

 

Proje paydaşlarımıza ve katılımcılara değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

 

Projemizin tanıtım videosuna ulaşmak için tıklayınız.

Projemizin internet sitesini ziyaret etmek için tıklayınız. 

FOTOĞRAFLAR

Fotoğrafların üzerine tıklayarak büyütebilir ve galeri içerisindeki diğer fotoğrafları görebilirsiniz.